Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class D stereo PA amplifier with SMPS, 2 x 510 W RMS (4 ohms), 2 x 300 W RMS (8 ohms)
- Stereo PA amplifier with class D circuitry
- Low weight and height due to integrated switch mode power supply
- 2 operating modes can be selected (stereo or bridged)
- 2 level controls
- Electronically balanced inputs via XLR mounting jacks, with XLR feed-through outputs
- Speaker outputs via lockable Speaker plugs
- (19") 48.3 cm rack installation 1 U
- The device is cooled by cooling fan
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 210 W 1/8 power |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 2 x 510 W RMS (4 ohms) |
| 2 x 300 W RMS (8 ohms) | |
| 1000 W RMS bridged (8 ohms) | |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Frequency range | 30 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >100 dB |
| THD | <0.02 % at 1 kHz |
| Cooling | Cooling fan |
| Impedance | Input:20 kOhm , bal. |
| Input | 10 kOhm , unbal. |
| Gain | 36 dB |
| Housing color | Black |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Power switch, level control per channel, mode switch (stereo/bridged), groundlift selector |
| Controls | Short-circuit; overheat; DC voltage; power on/off transients; softstart; power on/off transient; limiter |
| Status LED | Power, signal, protect, limit |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR |
| Link | line via 2 x 3-pin XLR |
| Output | speaker via 2 x speaker built-in socket (F) |
| Input sensitivity | 1.25 V |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 1 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 24 cm |
| Height | 4.45 cm |
| Weight | 4.03 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!