Leírás
5" speaker, 100 V, 10 W RMS
This ceiling mounted pendant speaker is best suited for supersonic sounding in restaurants or hallways of all types. With its stylish 70ies design and its great sound the ELA-speaker easily combines optic and functional preferences. You do not wanna be like the rest and show something different and classy? Then put your trust in our pendant speaker, that is available in red, blue, black and white.
- Mounted with a steel tube and integrated audio cable
- Ideal for covering large areas from high ceilings
- White metal grille
- Scratchproof and shockproof
- For application areas such as: Installation; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x speaker
- 1 x distance tube
- 1 x rosette
- 1 x hooks
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Power | Program:20W |
| Rated | 10W RMS |
| Frequency range | 150 - 15000 Hz |
| Sensitivity | 90 dB |
| Impedance | Public address systems 100V |
| Speaker | 1 x full range loudspeaker 5" |
| Type of speaker | Pendant speaker |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color | White, scratchproof and shockproof |
| Dimensions | Height:25 cm |
| Diameter | Ø 18 cm |
| Weight | 1.00 kg |
| Distance tube | |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Dimensions | Length:42 cm |
| Diameter | Ø 1 cm |
| Rosette | |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Dimensions | Diameter:Ø 9 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!