Leírás
Ceiling speaker in white plastic housing, 10 W RMS
- 2 m connection cable with integrated steel wire for the installation
- Ideal for covering large areas from high ceilings
- Scratchproof and shockproof
- Suitable for outdoor use IP44
- For application areas such as: Installation; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x speaker
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| IP classification | IP44 |
| Power | Program:20W |
| Rated | 10W RMS |
| Frequency range | 130 - 15000 Hz |
| Sensitivity | 91 dB |
| Max. SPL | 100 dB |
| Impedance | Public address systems 100V |
| Power tapping | 2.5W; 5W; 10W RMS via no connector/cable only switchable |
| Speaker | 1 x full range loudspeaker 5" |
| Type of speaker | Pendant speaker |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color | White, scratchproof and shockproof |
| Dimensions | Height:22.5 cm |
| Diameter | Ø 13.8 cm |
| Weight | 1.50 kg |
| Cable construction | 4 x 0.3 mm² audio cable |
| Cable length | 2 m |
| Color | White |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!