Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Portable 6.5" PA with wireless microphone, audio player, Bluetooth and 40 W peak power
- Portable all-in-one PA system with 40 watts output power
- 4-channel mixer
- 2-way bass-reflex system
- SD card slot and USB port
- 1 microphone input (XLR) with adjustable reverb effect
- UHF receiver unit and matching wireless microphone
- Power-efficient and battery-saving class D amplifier
- Tone control and master control
- Integrated automatic charging of the battery
- The device is cooled by passive convection cooling
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- Black metal grille
- Rugged carrying handle
- For application areas such as: Theater; mobile use; wedding/gala/events; product presentations and lectures
battery pack
- Battery pack must be ordered separately
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 4h
audio player
- Control via Bluetooth; IR remote control
- Bluetooth: operating range up to 10m
- 2.4 GHz license-free worldwide
- 4 digit 7-segment LED display
microphone
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 30m
remote control
- Operating range up to 10m
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x microphone
- 1 x remote control
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Or | |
| 12V DC | |
| Power consumption | 60 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 40 W RMS |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Battery/battery pack (not included) | |
| Frequency range | 62 - 18000 Hz |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz |
| Carrier frequency | 865 MHz |
| Frequency stability | ± 0.005 % |
| Frequency selection | Fixed frequencies |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Flange:Ø 35mm |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Echo effect control, audio player |
| Status LED | Power, peak, ON AIR, signal, charge status indicator |
| Connections | Input:microphone via 1 x 3-pin XLR |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Output | line via 1 x 6.3 mm plug (unbal.) |
| Channels | Microphone channel:1 x mono via XLR, channel control via rotary dial |
| Input channel | 1 x stereo via RCA, channel control via rotary dial |
| Input channel | 1 x stereo via audio player, channel control via rotary dial |
| Input channel | 1 x mono via radio, channel control via rotary dial |
| Master output | 1 x mono, channel control via rotary dial, tone control EQ |
| Speaker | 1 x woofer 6.5" |
| 1 x tweeter 1" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker; wireless PA system |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:23.5 cm |
| Depth | 22 cm |
| Height | 35 cm |
| Weight | 4.15 kg |
| Microphone | |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Range | Range up to 30m |
| RF power output | 10 mW |
| Modulation | FM |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:26 cm |
| Diameter | Ø 4 cm |
| Weight | 0.115 kg |
| Audio player | |
| Control | Bluetooth; IR remote control |
| Bluetooth device name | Omnitronic |
| Audio player | USB + SD + Bluetooth |
| Range | Bluetooth:range up to 10m |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Music format | MP3, WAV |
| Available storage media | USB devices/SD cards max. 32GB (FAT 32) |
| Remote control | |
| Power supply | 3V DC |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Range | Range up to 10m |
| Battery pack | |
| Battery pack type | 1 x lead 12 V, 2900 mAh, |
| Battery pack | Battery operation up to 4h |
| Recharging time 4h | |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!