Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
True diversity wireless system with auto scan, 7-band EQ and TFT color displays
- Multifrequency wireless receiver with high-quality true diversity reception
- Ideal for large multi-channel systems
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- Up to 24 transmitters in 2 bands can be operated in parallel without interference
receiver
- Automatic frequency setup
- ID transmitter verification prevents incorrect use and interference from external radio transmitters
- Different user colors selectable for easy differentiation
- 7-band equalizer for sound tuning
- Multifunctional jogdial for menu settings
- Lock function for prevents undesired changes to settings
- (19") 48.3 cm rack installation 1 U
- Ultra-low latency
- Multicolor TFT display
microphone
- Polar pattern: Cardioid
- Multicolor LCD display
- Charge status indicator
Scope of delivery
- 1 x receiver
- 2 x antenna
- 1 x external mains adapter
- 1 x jack cable
- 4 x microphone
- 4 x holder
- 4 x foot
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Wireless set |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 522 - 554 MHz |
| Switching bandwidth | 34 MHz |
| Parallel mode | Max. 24 transmitter in 2 bands |
| Frequency selection | Frequencies automatically scannable |
| Weight | 3.25 kg |
| Receiver | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12V DC 1000 mA | |
| Power consumption | 6 W |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter included |
| Number of channels | 4 |
| Frequency range | 50 - 16000 Hz |
| S/N ratio | >80 dB |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Diversity | True diversity |
| Latency | < 3 ms |
| Modulation | FM |
| Housing color | Black |
| Display type | 5 x multicolor TFT display |
| Display | Frequency , goup , channel , AF audio level |
| Control elements | Level control per channel, power switch, encoder, menu |
| Connections | Input:antenna via 2 x BNC (F) |
| Output | microphone via 4 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Output | microphone via 1 x 6.3 mm plug (unbal.) |
| Equalizer | Graphic equalizer 7-band |
| Material | Metal |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 1 U |
| Mounting depth | 21 cm |
| Dimensions | Width:48.5 cm |
| Depth | 21 cm |
| Height | 4.4 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Microphone | |
| Power supply | 3V DC 118 mA |
| Capsule type | Dynamic |
| Size | Ø 2.54 mm |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| RF power output | 30 mW (HI); 20 mW (LO) |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Display | Frequency , charge status indicator , Mute , RF signal level |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:25.9 cm |
| Diameter | Ø 4.95 cm |
| Weight | 0.351 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!