Leírás
Bodypack transmitter with lavalier microphone
- Operation in the Duplex Gap 823-832 MHz
- Pilot frequency squelch technology delete wireless RF interference
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- Sensitivity adjustable
- LED indicator for battery capacity
- Belt clip
- LCD display
- Charge status indicator
transmitter
- Powered by a battery/battery pack
- Operating range up to 50m with line-of-sight
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
microphone
- Polar pattern: Cardioid
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x microphone
Paraméterek
| Type | Bodypack with microphone |
| Display type | LCD display |
| Display | Charge status indicator , channel |
| Weight | 0.14 kg |
| Transmitter | |
| Type | Pocket transmitter |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| S/N ratio | >90 dB |
| THD | <1 % at 1 kHz |
| Range | Range up to 50m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 823 - 832 MHz |
| Frequency stability | ± 0.001 % |
| RF power output | 5 mW (LO); 10 mW (HI) |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 100 switchable frequencies |
| Output voltage | 5 V |
| Connections | Input:microphone via mini XLR (M) 3-pin mounting version |
| Color code | CH A= green, CH B= orange, |
| Switch | On/off switch |
| Dimensions | Width:6.6 cm |
| Depth | 2.2 cm |
| Height | 10.8 cm |
| Microphone | |
| Type | Lavalier microphone |
| Power supply | 2-10V DC |
| Cable length | 1 m |
| Capsule type | Electret |
| Size | Ø 5.2 mm x 9.7 mm |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 50 - 15000 Hz |
| S/N ratio | >63 dB |
| Sensitivity | -47 dB |
| Impedance | 680 Ohm |
| Connections | Output:1 x Mini XLR (F) 3-pin |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!