Leírás
Lightweight skin-colored headset microphone (condenser)
- Low weight
- With gooseneck-microphone boom for exact positioning of the microphone capsule
- Adjustable cable retainer for hidden cable run
- Provides high-quality voice pickup for applications requiring hands-free operation, such as aerobics or percussion
- Connection with the pocket transmitter via 3.5 mm jack plug (1/8")
- Polar pattern: Cardioid
Scope of delivery
- 1 x microphone
Paraméterek
| Type | Headset microphone |
| Power connection | Mains input via 3.5 mm jack (mono) |
| Cable length | 1.05 m |
| Capsule type | Condenser |
| Polar pattern | Cardioid |
| Material | Metal |
| Color | Skin-colored |
| Weight | 0.03 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!