Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Mobile 10" PA system with battery operation, audio player, Bluetooth and 2 wireless microphones
OMNITRONIC WAMS-10BT2 MK2 Wireless PA System
- Portable all-in-one PA system with 80 watts output power
- 3-channel power mixer
- Power-efficient and battery-saving biamp amplifier with DSP control
- 2-way bass-reflex enclosure with 25 cm woofer (10")
- Stereo Bluetooth link for wireless stereo operation with 2 systems linked together
- 2 mono input channels mic/line and hi-Z instrument (CH 2) with echo effect and feedback suppression
- 1 stereo input channel for internal audio player and external line signal sources with talkover switch
- UHF receiver units and 2 matching wireless microphones
- 1 additional battery can be retrofitted for up to 8 hours operating time
- Signal limiter and crossover, DSP-controlled
- Common 2-band EQ for highs and lows
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 4h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- Control via Bluetooth; IR remote control
- Bluetooth: operating range up to 20m
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- Black metal grille
- With accessory compartment
- Rugged carrying handle
- Trolley
- For application areas such as: Theater; mobile use; wedding/gala/events; product presentations and lectures
- Application possibility: Standing; monitoring; on stand
audio player
- 2.4 GHz license-free worldwide
microphone
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 30m
Package contents
- 2 x microphone, 2 x user manual, 1 x power cord, 1 x battery, 1 x compact cabinet speaker, 1 x declaration of conformity, 1 x battery pack, 1 x remote control, 2 x antenna
OMNITRONIC WAMS-10BT2 MK2 Bodypack incl. Headset 863MHz
Bodypack transmitter with headset microphone
- LED indicator for battery capacity
- Operating range up to 60m with line-of-sight
Package contents
- 1 x transmitter, 1 x microphone, 1 x user manual
OMNITRONIC WAMS-10BT2 MK2 Bodypack incl. Headset 865MHz
Bodypack transmitter with headset microphone
- LED indicator for battery capacity
- Operating range up to 60m with line-of-sight
Package contents
- 1 x user manual, 1 x microphone, 1 x transmitter
Manuals
ManualsParaméterek
| Weight | 13,08 kg |
| OMNITRONIC WAMS-10BT2 MK2 Wireless PA System | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Or | |
| 12V DC | |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 80 W RMS |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Battery/battery pack | |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 1,6 A fuse replaceable |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 12,8 V, 8000 mAh, 102,4 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 4h depending on program used |
| Recharging time 4h | |
| Frequency range | 50 - 20000 Hz |
| THD | <0,1 % at 1 kHz |
| Sensitivity | 96 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 115 dB |
| Control | Bluetooth; IR remote control |
| Bluetooth | Version:5 with stereo link (TWS) |
| Bluetooth device name | OMNITRONIC |
| Range | Bluetooth:range up to 20m |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz |
| Attachment system | Flange:Ø 35mm |
| Control elements | Level control per channel, echo effect control, talkover |
| Status LED | Power, limit, charge status indicator |
| Connections | Input:line via 1 x 3.5 mm jack (stereo) mounting version |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Input | mic/line via 2 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Output | 3-pin XLR |
| Channels | Input chanel:1 x mono with mic-line switch via XLR or jack, channel control via rotary dial, 2-band tone control EQ |
| Input channels | 1 x mono with Mic-Line-Hi.Z. switch via XLR or jack, channel control via rotary dial |
| 1 x stereo with line-player switch via RCA or jack plug or player, channel control via rotary dial | |
| Speaker | 1 x woofer 10" |
| 1 x tweeter 1" | |
| Type of speaker | Wireless PA system |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Transport aid | Trolley |
| Switch | On/off switch |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:31 cm |
| Width | 36 cm |
| Height | 56 cm |
| Weight | 12,90 kg |
| Microphone | |
| Power supply | 3V DC |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Range | Range up to 30m |
| Dimensions | Length:26 cm |
| Diameter | Ø 4 cm |
| Audio player | |
| Audio player | USB + SD + Bluetooth |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Music format | MP3, WMA |
| Available storage media | USB devices/SD cards max. 32GB (FAT 32) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| OMNITRONIC WAMS-10BT2 MK2 Bodypack incl. Headset 863MHz | |
| Type | Bodypack with microphone |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| THD | <0,1 % at 1 kHz |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Carrier frequency | 863 MHz |
| RF power output | 10 mW |
| Frequency selection | Fixed frequencies |
| Connections | 1 x 3.5 mm jack (mono) mounting version |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:6,6 cm |
| Depth | 2,5 cm |
| Height | 10,5 cm |
| Weight | 0,09 kg |
| Microphone | |
| Capsule type | Condenser |
| OMNITRONIC WAMS-10BT2 MK2 Bodypack incl. Headset 865MHz | |
| Type | Bodypack with microphone |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| THD | <0,1 % at 1 kHz |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Carrier frequency | 865 MHz |
| RF power output | 10 mW |
| Frequency selection | Fixed frequencies |
| Connections | 1 x 3.5 mm jack (mono) mounting version |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:6,6 cm |
| Depth | 2,5 cm |
| Height | 10,5 cm |
| Weight | 0,09 kg |
| Microphone | |
| Capsule type | Condenser |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!