Leírás
Simple microphone tripod with adjustable boom including transport bag
OMNITRONIC Microphone Tripod MS-2A with Boom bk
Simple microphone stand with adjustable boom
- Fully shock absorbing
- Boom arm adjustable
- Easy to assemble
- Adjustable height
OMNITRONIC BOB Transport Bag for Tripod/Distance Tube
Accessory for the BOB series
- Suitable for stands and distance tubes
- Made of easy-care artificial black textile
- High-quality workmanship with textile , black
Scope of delivery
1 x OMNITRONIC BOB Transport Bag for Tripod/Distance Tube
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 1.59 kg |
| OMNITRONIC Microphone Tripod MS-2A with Boom bk | |
| Setup | Easy to assemble |
| Maximum carrying capacity | 2 kg |
| Height | Maximum:220 cm |
| Minimum | 100 cm |
| Attachment system | 5/8 inch thread |
| 3/8 inch to 5/8 inch adapter | |
| Boom length | 770 mm |
| Type (general stands) | Microphone stand with boom |
| Color | Black |
| Base area | 52 cm x 52 cm |
| Transport dimensions | 91 cm x 9 cm x 8 cm |
| Weight | 1.40 kg |
| OMNITRONIC BOB Transport Bag for Tripod/Distance Tube | |
| Material | Textile |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:106 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 7 cm |
| Weight | 0.19 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!