Leírás
Drink holder including microphone stand with stable round base
OMNITRONIC Bottle Holder for Microphone Stands
Drink holder for attachment to a microphone stand
- Flexible support ring Ø95mm
OMNITRONIC Microphone Stand 85-157cm bk
Microphone stand with stable round base
- With 1.5 cm (5/8") screw
- Very stable version
- Adjustable height
- 3 x rubber feet
- For application areas such as: Band/rehearsal room; rental; small rental; music school
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
1 x OMNITRONIC Bottle Holder for Microphone Stands
- 1 x holder
1 x OMNITRONIC Microphone Stand 85-157cm bk
- 1 x stand
Paraméterek
| Weight | 3.14 kg |
| OMNITRONIC Bottle Holder for Microphone Stands | |
| Tube diameter sector | 10 - 25 mm |
| Type (general stands) | Accessory |
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Bottom plate | Ø 7.7 cm |
| Dimensions | Length:12 cm |
| Width | 9.50 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 0.21 kg |
| OMNITRONIC Microphone Stand 85-157cm bk | |
| Maximum carrying capacity | 3 kg |
| Height | Maximum:157 cm |
| Minimum | 90 cm |
| Attachment system | 3/8 inch to 5/8 inch adapter |
| Type (general stands) | Microphone stand without boom |
| Transport aid | 3 x rubber feet |
| Color | Black |
| Weight | 2.93 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!