Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Portable 15" PA system with 2 UHF receiver units, audio player and bluetooth including battery
OMNITRONIC MES-15BT2 Wireless PA System
Portable 15" PA system with 2 UHF receiver units, audio player and Bluetooth
- Portable all-in-one PA system with 45 watts output power
- Battery pack must be ordered separately
- 3-channel power mixer (45 W RMS) and 2-way speaker system with a 38 cm woofer (15")
- SD card slot and USB port
- UHF receiver units and 2 matching wireless microphones
- 2 mono microphone channels
- 1 stereo input channel for line signal sources e.g. CD players and notebooks
- Adjustable reverb effect for wireless microphones/microphone channels
- Graphic 5-band EQ, master volume control
- 2 master outputs (mono)
- Terminals for external 12V battery operation (e.g. car battery)
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 5h
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- Black metal grille
- 2 Rugged carrying handles
- Trolley
- For application areas such as: Theater; mobile use; wedding/gala/events; product presentations and lectures
- Application possibility: Standing; monitoring; on stand
audio player
- Control via Bluetooth; IR remote control
- Bluetooth: operating range up to 10m
- 2.4 GHz license-free worldwide
microphone
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 30m
ACCESSORY Battery 12V/7000mAh
Maintenance-free lead acid battery
- High energy densitiy
- Long life
- Sealed leak proof construction
- Cordless, flexible and versatile
Scope of delivery
1 x OMNITRONIC MES-15BT2 Wireless PA System
- 1 x device
- 2 x microphone
- 2 x antenna
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x remote control
- 1 x battery
Paraméterek
| Weight | 15.43 kg |
| OMNITRONIC MES-15BT2 Wireless PA System | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Or | |
| 12V DC | |
| Power consumption | 75 W |
| Output power | Max. 90 W |
| 45 W RMS | |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Battery/battery pack (optional) | |
| Mains input via spring terminal | |
| Battery pack type | 1 x lead 12 V, 7000 mAh, 84 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 5h |
| Recharging time 11h | |
| Frequency range | 60 - 19000 Hz |
| Sensitivity | 90 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 110 dB |
| Frequency selection | Fixed frequencies |
| Attachment system | Flange:Ø 35mm |
| Control elements | Audio player, echo effect control |
| Status LED | Power, clip, microphone, charge status indicator |
| Connections | Antenna via 2 x BNC (F) |
| Input | microphone via 2 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Output | master via 1 x stereo RCA |
| Equalizer | Master:1 x graphic equalizer 5-band stereo |
| Centre frequency | 100Hz/330Hz/1.1kHz/3.3kHz/6.8kHz |
| Speaker | 1 x woofer 15" |
| 1 x horn 1" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Transport aid | Trolley |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:37 cm |
| Width | 44 cm |
| Height | 70 cm |
| Weight | 13.10 kg |
| Microphone | |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Range | Range up to 30m |
| Carrier frequency | 830 MHz; 864 MHz |
| Frequency stability | ± 0.005 % |
| RF power output | 10 mW |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:25.5 cm |
| Diameter | Ø 3.2 cm |
| Weight | 0.2 kg |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Audio player | |
| Control | Bluetooth; IR remote control |
| Audio player | USB + SD + Bluetooth |
| Range | Bluetooth:range up to 10m |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Music format | MP3, WMA; WAV |
| Available storage media | USB devices/SD cards max. 32GB (FAT 32) |
| USB port | Type A |
| ACCESSORY Battery 12V/7000mAh | |
| Battery pack type | 1 x lead 12 V, 7000 mAh, |
| Connections | 6.3 mm flat plug |
| Dimensions | Width:16.1 cm |
| Depth | 6.5 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 2.33 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!