Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
BOB-10A Subwoofer active including 8 x 4" satellite speakers BOB-4
OMNITRONIC BOB-10A Subwoofer active black
10" subwoofer with DSP and Bluetooth for the BOB series
- 10" bassreflex subwoofer with DSP and 900 watts RMS power
- Flexibly extendable with BOB-4 satellites for 2.1, 4.1 and 8.1 configurations
- DSP-controlled class D amplifier (300 W + 2 x 300 W)
- Signal inputs via combo jacks (XLR/6.3 mm jack) and RCA
- Separate volume control for subwoofer and satellites
- Stereo/mono selection
- Digital signal processor
- DSP presets: FLAT; DJ; LIVE; SPEECH
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via Bluetooth
- Bluetooth: operating range up to 10m in buildings
- Black metal grille with acoustic foam
- 4 Rugged carrying handles
- For application areas such as: Mobile djs / entertainer; Trade fair and shop fitting; installation; home entertainment; restaurants, bars and hotels; product presentations and lectures
Package contents
- 1 x bass, 1 x user manual, 1 x power cord, 2 x speaker cable, 4 x foot, 4 x screw, 1 x declaration of conformity
OMNITRONIC BOB-4 Top 16 Ohm black 2x
2 x 4" satellite speakers with bracket for the BOB series
- 16-ohm speaker pair with 4" full-range speaker
- For use with BOB-10A subwoofers for 2.1, 4.1 and 8.1 configurations
- Optional stand adaptor required for stand mounting
- Extension U-bracket and cable available for connecting 2 satellite speakers
- With mounting bracket
- Black metal grille with acoustic foam
- 2 pieces per set
- For application areas such as: Mobile djs / entertainer; Trade fair and shop fitting; installation; home entertainment; restaurants, bars and hotels; product presentations and lectures
Package contents
- 2 x top, 4 x knurled screw, 2 x mounting bracket, 2 x plug (male)
Manuals
ManualsParaméterek
| Weight | 32,95 kg |
| OMNITRONIC BOB-10A Subwoofer active black | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1060 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 3,15 A fuse replaceable |
| Power | Rated:1x 300W RMS LF |
| Rated | 2x 300W RMS HF |
| Frequency range | 45 - 250 Hz |
| Sensitivity | 100 dB |
| Max. SPL | 125 dB |
| DSP | Digital signal processor |
| DSP presets | FLAT; DJ; LIVE; SPEECH |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth device name | Omnitronic BOB |
| Range | Bluetooth:range up to 10m in buildings |
| Attachment system | 2x M20 thread |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Phase reversal switch |
| Controls | Softstart; short-circuit; limiter; Overvoltage; overheat; limiter |
| Status LED | Signal, power, limit, fault, DSP presets |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Output | speaker via 2 x speaker built-in socket (F) |
| Output | line via 2 x 3-pin XLR |
| Input channels | 1 x stereo via combination socket or RCA or Bluetooth, channel control via rotary dial |
| Speaker | 1 x woofer 10" |
| Basket material | steel |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Voice coil lows 2" | |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 4 pc/pcs |
| Material | MDF (medium density fiberboard), 15 mm |
| Color | Black, textured coating |
| Dimensions | Width:30 cm |
| Depth | 47 cm |
| Height | 43 cm |
| Weight | 16,95 kg |
| Speaker cable | |
| Cable length | 3 m |
| OMNITRONIC BOB-4 Top 16 Ohm black 2x | |
| Power | Program:150W |
| Rated | 75W RMS |
| Frequency range | 150 - 16000 Hz |
| Sensitivity | 90 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 109 dB |
| Dispersion angle | 120° x 120° |
| Impedance | 16 ohms |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Connections | Input:speaker via 1 x screw plug-in terminal |
| Input | speaker via 1 x speaker built-in socket (F) |
| Speaker | 1 x compression tweeter highs 4" |
| Basket material | steel |
| Conematerial | cardboard/paper |
| 1 x voice coil compression tweeter highs 1" | |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color | Black, textured coating, painted |
| Dimensions | Width:15 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 15,8 cm |
| Weight | 4,00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!