Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4-channel DJ mixer with Bluetooth, MP3 player and USB interface
- 4 input channels with gain control, LED level meter, 3-band equalizer, cue button and channel fader
- 1 DJ microphone channel with level control, 2-band equalizer, on/off and talkover switch
- Built-in USB audio interface allows playback of digital audio files from a computer (PC and Mac)
- Prefader listening to input channels and the master output via adjustable headphones output, with cue mix/split function
- Crossfader with assignment switches
- Master channel with level and balance control
- 10-digit stereo LED level meter
- Adjustable monitor output
- 7 line and 2 phono inputs via RCA jacks
- Balanced XLR and RCA outputs
- Additional recording output
- (19") 48.3 cm rack installation 4 U
- Control via Bluetooth
- LCD display
- The device can be connected via USB to the PC
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
Scope of delivery
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mixer
- 1 x RCA cable
- 1 x USB cable
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | Max. 10 W |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via C8 (M) "figure 8" mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >60 dB |
| Impedance | Input:microphone 1 kOhm |
| Input | line 1 kOhm |
| Input | phono 1 kOhm |
| Gain | Input:variable |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth | Version:4.2 + EDR |
| Profiles | A2DP, AVRCP |
| Bluetooth device name | PM-444Pi |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Control elements | Crossfader selector switch, crossfader, source selector, power switch |
| Status LED | Power, CUE, master level meter, channel level meter |
| Connections | Input:microphone via 1 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Input | line via 5 x stereo RCA |
| Input | phono via 2 x stereo RCA |
| Output | master via 2 x 3-pin XLR |
| Output | master via 1 x stereo RCA |
| Output | rec. via 1 x stereo RCA |
| Output | headphones via 1 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Channels | Input channel:2 x stereo with line-phono switch via RCA, channel control via fader, 3-band tone control EQ -30dB to12dB at 80Hz/12kHz, gain control, CUE switch, crossfader selector switch, source selector |
| Input channel | 1 x stereo with line-line switch via RCA, channel control via fader, 3-band tone control EQ -30dB to12dB at 80Hz/12kHz, gain control, CUE switch |
| Input channel | 1 x stereo with line-USB switch via RCA or USB, channel control via fader, 3-band tone control EQ -30dB to12dB at 80Hz/12kHz, gain control |
| Microphone channel | 1 x mono via Combination socket (XLR/jack), channel control via rotary dial, 2-band tone control EQ -30dB to12dB at 70Hz/13kHz |
| Master output | 1 x stereo via XLR or RCA, channel control via rotary dial |
| Headphones output | stereo via jack, channel control via rotary dial |
| Music format | MP3, WAV; WAV |
| USB port | USB 2.0, type B |
| Type A | |
| PC connect | Via USB |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 4 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 17.8 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 3.50 kg |
| Audio player | |
| Available storage media | USB devices max. 32GB (FAT 32) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!