Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2-channel DJ mixer with Bluetooth and MP3 player
- 2 input channels with gain control, 3-band equalizer and channel fader
- DJ microphone channel with level control and 2-band equalizer
- Pre-fader listening to all input channels and the master output via adjustable stereo headphones output
- Crossfader with adjustable curve and reverse function
- Master channel with level control and 6-digit stereo LED level meter, switchable between master and PFL signal
- 4 line and 2 phono inputs via RCA jacks
- Additional recording output
- Control via Bluetooth
- LCD display
- Desktop console housing
- For application areas such as: Wedding/gala/events; party room; mobile use; mobile djs / entertainer
Scope of delivery
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mixer
- 1 x RCA cable
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | Max. 5 W |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via C8 (M) "figure 8" mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >70 dB |
| THD | <0.025 % at 1 kHz |
| Impedance | Input:microphone 47 kOhm |
| Input | line 47 kOhm |
| Input | phono 47 kOhm |
| Gain | Input:variable |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth | Version:4.2 + EDR |
| Profiles | A2DP, AVRCP |
| Bluetooth device name | PM-222P |
| Audio player | Bluetooth; USB |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Control elements | Audio player, crossfader, cue mix function, source selector, crossfade curve switch; crossfade reverse switch |
| Status LED | Switchable master level meter, clip, CUE, power |
| Connections | Input:microphone via 1 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Input | line via 4 x stereo RCA |
| Input | phono via 2 x stereo RCA |
| Output | master via 1 x stereo RCA |
| Output | rec. via 1 x stereo RCA |
| Output | headphones via 1 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Channels | Input channel:2 x stereo with line-line-phono switch via RCA, channel control via fader, 2-band tone control EQ, gain control |
| Microphone channel | 1 x mono via jack, channel control via rotary dial, cue mix function |
| Master output | 1 x stereo via RCA, channel control via rotary dial |
| Headphones output | 1 x stereo via jack, channel control via rotary dial |
| Music format | MP3, WAV; WMA |
| Max. level | Output:master +19 dBu |
| USB port | Type A |
| Material | Steel |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Width:19 cm |
| Depth | 26 cm |
| Height | 13.7 cm |
| Weight | 2.15 kg |
| Audio player | |
| Available storage media | USB devices max. 32GB (FAT 32) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!