Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2-channel studio amplifier with SMPS, 2 x 175 W / 4 ohms, 2 x 100 W / 8 ohms
- Low weight and height due to integrated switch mode power supply
- 2 operating modes can be selected (stereo or bridged)
- 2 level controls
- Electronically balanced inputs via XLR mounting jacks, with XLR feed-through outputs
- Speaker outputs via lockable Speaker plugs
- (19") 48.3 cm rack installation 1 U
- The device is cooled by passive convection cooling
- For application areas such as: Installation; homerecording and studios; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 70 W 1/8 power |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 2 x 175 W RMS (4 ohms) |
| 2 x 100 W RMS (8 ohms) | |
| 350 W RMS bridged (8 ohms) | |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Cable length | 1 m detachable |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >105 dB |
| THD | <0.05 % at 1 kHz |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Impedance | Input:20 kOhm , bal. |
| Input | 10 kOhm , unbal. |
| Gain | 38 dB |
| Housing color | Black |
| Circuitry | Class D |
| Slew rate | 20 V/µs |
| Damping factor | >300 |
| Control elements | Power switch, level control per channel, mode switch (stereo/bridged), Input sensitivity switch |
| Controls | Softstart; DC voltage; VHF; current limiting; short-circuit; limiter; overheat |
| Status LED | Power, signal, clip |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR |
| Input | line via 2 x RCA (F) mounting version |
| Output | speaker via 2 x speaker built-in socket (F) |
| Output | speaker via 2 x screw terminal |
| Input sensitivity | 0.775 V; 1.4 V , switchable |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 1 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 19 cm |
| Height | 4.4 cm |
| Weight | 2.81 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!