Leírás
Simple dynamic microphone including XLR/jack cable
- Polar pattern: Cardioid
- For application areas such as: Party room
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 1 x jack cable
Paraméterek
| Type | Vocal microphone; microphone for instruments |
| Cable length | 3.3 m |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 50 - 13000 Hz |
| Impedance | 600 Ohm |
| Connections | 3-pin XLR |
| 6.3 mm plug (unbal.) | |
| Input sensitivity | -55 dB |
| Transducer type | Dynamic |
| Switch | On/off switch |
| Dimensions | Length:18 cm |
| Diameter | Ø 5 cm |
| Weight | 0.32 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!