Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof 8" wall speaker (IP56) with mount, 150 W RMS
- 2-way coaxial system with 20 cm woofer (8") and 2.5 cm dome tweeter (1")
- Durable plastic cabinet with metal grille
- Power selector switch with 8 ohms operating position
- Screw terminals for parallel connection
- With mounting bracket
- Grey aluminum grille
- Suitable for outdoor use IP56
- For application areas such as: Installation; sports centres/gyms; multi-purpose hall
Scope of delivery
- 1 x top
- 1 x mounting bracket
- 1 x user manual
- 6 x screw
- 1 x safety eyelet
- 1 x lid
- 2 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| IP classification | IP56 |
| Power | Program:300W |
| Rated | 150W RMS |
| Frequency range | 80 - 18000 Hz |
| Sensitivity | 96 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 117 dB |
| Dispersion angle | 100° x 100° |
| Impedance | 8 ohms; public address systems 100V |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Power tapping | 37.5W; 75W; 150W RMS via selector switch switchable |
| Connections | Input:speaker via screw terminal |
| Crossover frequency | 2500 Hz |
| Speaker | 1 x woofer 8" |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil lows 2" | |
| 1 x compression tweeter highs 1" | |
| Voice coil compression tweeter highs 1.4" | |
| Type of speaker | On ceiling/on wall speaker |
| Color | White |
| Dimensions | Width:35 cm |
| Depth | 30.8 cm |
| Height | 31 cm |
| Weight | 10.85 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!