Leírás
An indispensable means of decoration
- Countless number of application possibilities
- Already existing a good number of years, the "black light effect" is still fascinating: white textiles and objects as well as fluorescent material brightly flash up in darkness!
- Only to be used with ballast resistor
- Easy installation
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Operating voltage | 56 |
| Nominal wattage | 8 W |
| Base | 2 x G-5 |
| Lamp type | Fluorescent tube |
| Beam angle | 360° |
| Setup | Easy installation |
| Color of light | UV-reflecting |
| Lead time | 180 s |
| Construction | Tube T5 |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Burning position | P30 (horizontal ±30°) |
| Lamp life | 8000 h |
| Wavelength | 365 nm |
| Lamp current | 0.163 A |
| Dimensions (LxD) | 288x16 mm |
| Dimensions | Length:29 cm |
| Diameter | Ø 1.60 cm |
| Weight | 0.03 kg |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!