Leírás
PAR-36 lamp
- Harmless for color-foils
- The heat permeates the front-glass continuously
- Coiled coil lamps feature a double lamp life
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Operating voltage | 6.4 |
| Nominal wattage | 30 W |
| Base | G-53 STC |
| Lamp type | Incandescent lamp; halogen lamp; reflector lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Beam angle | 5° |
| Color of light | White |
| Color temperature | 2600K |
| Color rendering index (CRI) | 99.5 Ra |
| Lead time | 0.2 s |
| Construction | PAR-36 |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 300 h |
| Luminous flux | 500 lm |
| Wavelength | 778 nm |
| Dimensions (LxD) | 70x114 mm |
| Weight | 0.20 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| EPREL-Nr | 1015342 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!