Leírás
Switching power supply, closed, 150 W / 12 V DC / 12.5 A
- Closed design, screw terminals
- Full-range AC input
- Fine adjustment of output voltage
- Overload protection by shutdown, auto recovery
- Low profile
- LED power indicator
- Complies with EN60335-1 (PD3), EN61558-1, -2, -16
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x external mains adapter
Paraméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Via screw terminal |
| Power output | Screw terminal |
| Standard | EN60335-1 (PD3), EN61558-1, -2, -16, |
| Housing color | Silver |
| Controls | Overheat; overload; Overvoltage; short-circuit |
| Output | 12 V DC; 12.5 A; 150 W |
| Dimensions | Length:17.0 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Weight | 0.41 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!