Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2 x 8" low-profile installation subwoofer 2 x 150W AES, 2 x 8 ohms
The INTUCAB 8SM300T is a dual 8" compact installation subwoofer, allowing positioning below objects or on-wall in variable directions via an included mounting rail. The dual driver design in separate chambers provides fast transient response and excellent low-frequency performance. Drivers can be wired for separate left/right amplifier channels or in parallel for a mono amplifier setup (note: a separate crossover is required). The 8SM300T is an affordable yet powerful low-end extension to the frequency response of any installed sound system.
- Low-profile installation subwoofer, only 270mm high
- 2 × 8" high-efficiency LF driver
- Terminal strip connections with individual access to both internal drivers, for separate/parallel wiring
- With Holder for wall mounting
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x user manual
- 1 x bass
- 1 x mounting material
Manuals
ManualsParaméterek
| Power | Rated:2x 150W AES |
| Program | 2x 300W |
| Frequency range | 45 - 4000 Hz |
| Sensitivity | 100 dB |
| Impedance | 2 x 8 ohms |
| Attachment system | Holder for wall mounting |
| Connections | Screw terminal |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Material | MDF (medium density fiberboard), 15 mm |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:61 cm |
| Depth | 45 cm |
| Height | 27 cm |
| Weight | 19.10 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!