Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof 4" speaker (IP33) with mount, 8 ohms, 60 W
The INTUSCAPE 4FP40R is the most compact choice to bring background music to any venue's outdoor areas. Its one-shell design from impact-proof ABS resin with a recessed baffle insert provides superior protection against rain. A PP cone woofer and a silk dome tweeter likewise withstand the rigors of outdoor use. Nonetheless, the vented design and the controlled dispersion deliver a pristine sound quality. An internal line transformer with switchable load, a real crossover - not just a capacitor - and our unique cable gland cover as well as the ball head bracket complement the elegant looks of this speaker.
- Advanced passive crossover for best sound quality
- Power selector switch with 8 ohms operating position
- With Multi-angle ball head bracket with stainless steel rod
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x user manual
- 1 x top
- 1 x screw plug-in terminal
- 2 x nut
- 1 x mounting material
- 1 x screwing
- 1 x lid
Manuals
ManualsParaméterek
| IP classification | IP33 |
| Power | Rated:30W AES |
| Program | 60W |
| Frequency range | 80 - 15000 Hz |
| Sensitivity | 84 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 100 dB |
| Dispersion angle | 90° x 80° |
| Impedance | 8 ohms; public address systems 100V |
| Attachment system | Multi-angle ball head bracket with stainless steel rod |
| Power tapping | 2.5W; 5W; 10W; 20W RMS via selector switch switchable |
| Connections | Screw plug-in terminal |
| Speaker | 1 x woofer 4" |
| 1 x dome tweeter | |
| Dome drivermaterial | silk with wave guide |
| Type of speaker | On ceiling/on wall speaker |
| Type of construction | Vented |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:15.3 cm |
| Depth | 12 cm |
| Height | 21.7 cm |
| Weight | 2.15 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!