Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery-powered fog machine with DMX connection
- Mobile and flexible use
- Easy one-hand-use
- Adjustable fog density
- Long stand-by time of the battery, depending upon the setting
- Only use original Hazebase fluid for flawless operation
- Other fluids may damage the unit or cause malfunction
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 0.5h depending on program used
- Very short warm-up time
- Control via stand-alone; wireless remote control (optional); wired remote control (optional); DMX
- OLED display
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; mobile use; theater; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x battery pack
- 1 x user manual
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x charger
- 1 x fluid
- 1 x case
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12V DC |
| Power consumption | 200 W |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) | |
| Battery pack type | 1 x lead 12 V, 3400 mAh, |
| Battery pack | Battery operation up to 0.5h depending on program used |
| Warm-up time | 1 sec |
| Tank capacity | 0.25 l |
| Fluid consumption | Approx. 1.5 ml/min - 6 ml/min |
| DMX input | 1 x 5-pin XLR (M) mounting version |
| Control | Stand-alone; wireless remote control (optional); wired remote control (optional); DMX |
| Operating principle | Vaporizing fog machine |
| Display type | OLED display |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:7.9 cm |
| Depth | 20.3 cm |
| Height | 16.3 cm |
| Weight | 4.51 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!