Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
3100 watt fogger with DMX
- Powerful output
- Adjustable fog density
- Permanent fogging possible
- Very precisely controllable due to digital technology
- Interchangeable fog nozzles
- Only use original Hazebase fluid for flawless operation
- Other fluids may damage the unit or cause malfunction
- Output distance: Approx. 20 m
- Big tank capacity
- Removable tank
- Control via wireless remote control (optional); wired remote control (optional); stand-alone; timer; DMX; RDM
- OLED display
- Made in Germany
- For application areas such as: Mobile use; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x container
- 1 x tube
- 1 x lid
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 3100 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Via PowerCON TRUE (M) mounting version |
| Warm-up time | Approx. 8 min |
| Output distance | Approx. 20 m |
| Output duration | 20s - 50s - continuous |
| Tank capacity | 5 l removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 70 ml/min - 300 ml/min |
| DMX input | 1 x 5-pin XLR (M) mounting version |
| Control | Wireless remote control (optional); wired remote control (optional); stand-alone; timer; DMX; RDM |
| Operating principle | Vaporizing fog machine |
| Display type | OLED display |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:21.1 cm |
| Depth | 48 cm |
| Height | 38.8 cm |
| Weight | 14.65 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!