Leírás
Studio-lamp for base GX-9.5
- One-sided base
- Easy lamp replacement
- Very high color rendering index (CRI)
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Paraméterek
| Operating voltage | 240 V, 220 - 240 V |
| Nominal wattage | 650 W |
| Base | GX9.5 |
| Lamp type | Halogen lamp; clear lamp; high voltage lamp; halogen lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Hot restrike | |
| Beam angle | 310° |
| Color of light | White |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 100 Ra |
| Warm-up time | 0 s |
| Shape | Bi pin |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 10° C |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 750 h |
| Luminous flux | 13500 lm |
| Weight | 40 g |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!