Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PRO profile spotlight, warm white 200 W LED, zoom, CRI >90, extremely quiet
- Glass front lens
- 1 LED 200 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Focus manual; zoom manual
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by low-noise cooling fan
- Control via DMX
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- For application areas such as: Stage; Trade fair and shop fitting; wedding/gala/events; theater; rental; video and photography
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x filter frame
- 1 x holder
- 1 x XLR cable
- 1 x plug (male)
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 230 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 200 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Equipment | Focus manual; zoom manual |
| Gobos | Outside diameter 85mm |
| Image diameter 60mm | |
| DMX channels | 1; 2 |
| DMX input | 1 x 5-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 3-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 5-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 3-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Low-noise cooling fan |
| Control | DMX |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 20 - 45° |
| Beam angle (1/10 peak) | 20 - 45° |
| Color rendering index (CRI) | 97 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Dimensions | Length:64.5 cm |
| Width | 27.6 cm |
| Height | 27.7 cm |
| Weight | 10.90 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!