Leírás
Multi-branched artificial cactus as a decorative object
"MODERN LIVING" or classic decoration? These two requirements are not mutually exclusive for this classic. Because even with a combination of modern equipment or furnishing elements, it stands out positively. Set accents!The decorative cactus is made of high-quality plastic, whose natural color gradient hardly shows any difference to its natural model. The spines or thorns are made of soft material and therefore a harmless alternative to the original plant. By several closely fitting side arms he gets an impressive appearance, but still does not need too much space.Included in the delivery is a basic gardener's pot covered with small stones, which gives the plant a stable stand when placed in a planter.
- The article is delivered ready to stand
Scope of delivery
Paraméterek
| Standing/fixation | Gardening pot |
| Material | PE ND polyethylene |
| Color | Green |
| Decor style | Mediterranean flair; desert landscape; modern living |
| Season | Summer |
| Dimensions | Height:123 cm |
| Weight | 3.90 kg |
| Planter | |
| Dimensions | Diameter:Ø 27 cm |