Leírás
Illuminated Halloween pumpkin
On Halloween, carved pumpkins are often placed in the front yard or in front of the door.In the sand-colored Halloween pumpkins of Europalms a smiling face is already carved. A red LED is attached to the centre of the floor inside the pumpkin and glows permanently when switched on by the ON/OFF switch on the battery compartment. A manual control by cable is also possible.
- Powered by a battery/battery pack
- Red glowing
- The article is delivered ready to stand
Scope of delivery
- 1 x figurine
- 1 x user manual
- 3 x battery
Paraméterek
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery | 3 x button cell 1.5 V LR44 alkaline manganese built-in |
| Effect | Red glowing |
| Material | Plastic |
| Color | Orange |
| Season | Halloween |
| Dimensions | Width:18 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 19.5 cm |
| Weight | 0.14 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!