Leírás
Animated figure with light, sound and motion effects
A ghostly creature floats silently in the darkness - its head, a pumpkin with an eerie grinning face, wrapped in a flowing white robe. At first glance, the scene appears threatening, but the spooky figure hides a surprising secret.Both hands rest firmly on the pumpkin, as if it is keeping its gruesome secret hidden until the last moment - but as soon as the animation of the Halloween figure starts, the ghost begins to move and its body slowly slides down out of the pumpkin. A cheerfully laughing ghost face emerges, transforming the ominous first impression into a playful Halloween decoration. The magical transformation is accompanied by eerie ghost noises that create a spooky and beautiful atmosphere. The ghost's head is also illuminated by blue LEDs.Thanks to a practical loop, which serves as a suspension, the figure can be positioned flexibly. Whether on the ceiling, in a door frame or as a floating spooky creature in dark corners: it is guaranteed to provide spooky moments of surprise and give every party a playful yet spooky atmosphere.The animation of the hanging figure is activated by wired manual control.
- Eyes blue flashing
- Head with motion effect
- Sound effects
- Animation time up to 22 seconds
Scope of delivery
- 1 x figurine
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 4.5V DC |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery | 3 x Micro (AAA) (not included) |
| Lamp type | LED lamp |
| Effect | Eyes blue flashing; head with motion effect; sound effects |
| Via acoustic sensor or button | |
| Time up to 22s | |
| Standing/fixation | Loop (rope) |
| Season | Halloween |
| Dimensions | Width:50 cm |
| Depth | 30 cm |
| Height | 110 cm |
| Weight | 0.42 kg |