Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX machine installed in a sturdy case creates water-based floor fog
- No CO2 or dry ice is necessary due to ultrasonic technology, therefore inexpensive to operate
- Extremely easy to handle
- Integrated in a flightcase, makes the machine tough, durable and easy to carry
- Inner, essential components made of stainless steel
- Concentrated and steady fog output
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Continuous output
- Very low fluid consumption rate
- Water drainage valve system allows for easy cleanup
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 2 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable, backlit tank
- Big tank capacity
- Control via DMX; wireless remote control; timer
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- Monochrome LCD display
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; video and photography; rental
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x tube
- 1 x declaration of conformity
- 1 x frame
- 1 x battery
- 1 x container
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1400 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 3 min |
| Output distance | Approx. 2 m |
| Tank capacity | 1.8 l water-based fluid removable, backlit tank |
| 6.7 l water fixed tank | |
| Fluid consumption | Approx. 13 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | DMX; wireless remote control; timer |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Housing color | Black |
| Heater | 1000 W |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Controls | Low fluid; overheat |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:41.5 cm |
| Depth | 68 cm |
| Height | 52 cm |
| Weight | 34.65 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V LR27 alkaline manganese built-in |
| Carrier frequency | 433.920 MHz |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!