Leírás
Steel rope with loops, grouted without grummet thimbles
EUROLITE Steel Rope (SC) 400x3mm silver without quick link
- With steel core
- Stopping rope for general lifting purposes
- Rope with loop
EUROLITE Quick Link Type A-50
Quick link
- Complies with DIN 56927:2009-03
Scope of delivery
Paraméterek
| Weight | 0.03 kg |
| EUROLITE Steel Rope (SC) 400x3mm silver without quick link | |
| Maximum load WLL (5-fold) | 100 kg |
| Design of the core | 6 x 19 WSC |
| Nominal tensile strenght of rope | 1770 N/mm² |
| Wire surface | Zinc-plated |
| Color | Silver |
| Temperature range | -40° C - +100° C |
| Dimensions | Length:40 cm |
| Diameter | Ø 0.30 cm |
| Weight | 0.02 kg |
| EUROLITE Quick Link Type A-50 | |
| Maximum load WLL (10-fold) | 50 kg |
| Standard | DIN 56927:2009-03, |
| Shape | A - small opening |
| Material | Steel, zinc-plated |
| Opening | 0-5 mm |
| Dimensions | Length:2.90 cm |
| Width | 3.50 cm |
| Depth | 1.90 cm |
| Diameter | Ø 0.30 cm |
| Weight | 0.01 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!