Leírás
Steel rope with loops, grouted without grummet thimbles
- With fiber core
- Stopping rope for general lifting purposes
- Rope with loop
Scope of delivery
Paraméterek
| Maximum load WLL (5-fold) | 100 kg |
| Design of the core | 6 x 19 FC |
| Nominal tensile strenght of rope | 1770 N/mm² |
| Wire surface | Zinc-plated |
| Color | Silver |
| Temperature range | -40° C - +100° C |
| Dimensions | Length:90 cm |
| Diameter | Ø 0.30 cm |
| Weight | 0.03 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!