Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
High-quality winch-stand with massive adapter for 35 mm tube
EUROLITE STT-400/85 Winch Stand TÜV/GS black
High-quality winch-stand, maximum load 85 kg, maximum height 400 cm
- 1-gear winch for easy lifting of the loads
- Automatic braking system
- Safety bolt for mechanical locking
- Easy handling
- Complies with DIN 15560-27 and DIN EN ISO 12100-2
- Adjustable height
- TÜV Süd certified
EUROLITE STV-3529 Adapter long
Massive adapter for 35 mm tube, 28 mm TV spigot, maximum load WLL 100 kg
- For stands with telescopic tube 35 mm
- Connection element for cross beam with 28 mm TV spigot
- With M6 and M8 fixation screw
- Heavy version for highest stability
- TV spigot
Scope of delivery
1 x EUROLITE STT-400/85 Winch Stand TÜV/GS black
- 1 x stand
- 1 x user manual
1 x EUROLITE STV-3529 Adapter long
- 1 x device
- 1 x user manual
- 2 x knurled screw
Paraméterek
| Weight | 25.70 kg |
| EUROLITE STT-400/85 Winch Stand TÜV/GS black | |
| Maximum carrying capacity | 85 kg |
| Minimum load | 25 kg |
| Standard | DIN 15560-27, DIN EN ISO 12100-2 |
| Height | Maximum:400 cm above 3 sections |
| Minimum | 175 cm |
| Attachment system | Ø 35mm |
| Steel rope | Ø 4 mm |
| Type (general stands) | Light stand/wind up |
| Material | Steel (powder-coated) |
| Transport dimensions | 175 cm x 30 cm x 27 cm |
| Base area | Ø 160 cm |
| Weight | 24.20 kg |
| EUROLITE STV-3529 Adapter long | |
| Maximum load BGV C1 (8-fold) | 50 kg |
| Maximum load WLL (4-fold) | 100 kg |
| Attachment system | TV spigot Ø 28mm |
| Ø 35mm | |
| Type (general stands) | Accessory |
| Material | Steel, 6 mm, powder-coated |
| Dimensions | Width:8.50 cm |
| Depth | 5 cm |
| Height | 19.50 cm |
| Weight | 1.50 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!