Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Mid-sized snow machine with cable remote control including snow fluid for artificial snow
EUROLITE Snow 5001 Snow Machine
Mid-sized snow machine with cable remote control
- A lot of snowflakes are thrown into the room up to a distance of 2 m
- Constant snowing creates a foam/snow build up, which dissolves gradually
- The dissolution of the "blanket of snow" happens nearly without residues
- Snow output is controlled via the control unit at the remote control
- The output distance can be adjusted from 0 - 2 m
- High quality at an affordable price
- Big tank capacity
- Control via wired remote control
- With mounting bracket
- For application areas such as: Wedding/gala/events; clubs/dancing school; theater
- Application possibility: Standing; suspended
EUROLITE Snow Fluid HD, 5l
Snow fluid for artificial snow
- High quality snow fluid
- Odorless
- Leaves nearly no residues
- The optimum fluid for all EUROLITE machines and ANTARI devices
- 5 liter container
- Snow fluid ready for use
- Made in Germany
Scope of delivery
1 x EUROLITE Snow 5001 Snow Machine
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x screw
- 4 x washer
- 1 x container
- 1 x filter
Paraméterek
| Weight | 13.70 kg |
| EUROLITE Snow 5001 Snow Machine | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1500 W |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Tank capacity | 5 l snow fluid |
| Fluid consumption | Approx. 200 ml/min |
| Control | Wired remote control |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Dimensions | Width:31 cm |
| Depth | 53 cm |
| Height | 45 cm |
| Weight | 8.20 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| EUROLITE Snow Fluid HD, 5l | |
| Container size | 5 l |
| Type of fluid | Snow fluid ready for use |
| Weight | 5.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!