Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Digital LED pixel strip with 3in1 TCL RGB LEDs
EUROLITE LED Pixel Strip 150 5m RGB 12V
- 5 meter digitally addressable LED pixel strip
- Each LED individually addressable for displaying multimedia content or stunning running light effects, color fades and animations
- Easily create animations with MADRIX or any other control software supporting Art-Net
- Can be cut into segments of variable size
- Supplied on a plastic reel
- 1 JST connector (3 pins) for Art-Net and 1 for serial connection
- 150 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - Control via system controller
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
MEANWELL Power Supply 102W / 12V LRS-100-12
Switching power supply, closed, 102 W / 12 V DC / 8.5 A
- Closed design, screw terminals
- Full-range AC input
- Fine adjustment of output voltage
- Overload protection by shutdown, auto recovery
- Low profile
- LED power indicator
- Complies with EN60335-1 (PD3), EN61558-1, -2, -16
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
MADRIX Software 5 License entry
MADRIX 5 licence "entry"
- Includes 1x MADRIX 5 License "entry"
- Requires a valid, empty, and metallic MADRIX KEY
- Can transmit up to 6144 DMX channels
- Compatible with Win 7, Win 8, Win 10,
- Made in Germany
- Engineered in Germany
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
MADRIX NEBULA
USB and Art-Net interface to control pixels of LED strips, LED stripes, and LED tape
- Can transmit up to 6144 DMX channels
- The device is cooled by passive convection cooling
- Made in Germany
- For application areas such as: Clubs/dancing school; Trade fair and shop fitting; installation; restaurants, bars and hotels
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
MADRIX KEY
MADRIX 5 KEY - without license
- Includes an empty MADRIX KEY
- Requires a proper MADRIX 5 License to activate the features or output for the MADRIX 5 Software
- The device can be connected via USB to the PC
- Made in Germany
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED Pixel Strip 150 5m RGB 12V
- 1 x illuminant
- 1 x adapter cable
- 1 x user manual
1 x MEANWELL Power Supply 102W / 12V LRS-100-12
- 1 x external mains adapter
Paraméterek
| Weight | 0.99 kg |
| EUROLITE LED Pixel Strip 150 5m RGB 12V | |
| Power supply | 12V DC 1700 mA |
| Power consumption | 21 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Fixed power supply cord with special plug |
| Power output | 1 x special connector |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 150 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Control | System controller |
| Standing/fixation | Self adhesive |
| Lamps/meter | 30 pc/pcs |
| Power/meter | 8 W |
| Lamps/tube | 150 pc/pcs |
| Lamp distance | 33 mm |
| Cutting mark | 3.3 cm |
| Housing color | White |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Width | 1 cm |
| Height | 0.2 cm |
| Weight | 0.09 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| MEANWELL Power Supply 102W / 12V LRS-100-12 | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Via screw terminal |
| Power output | Screw terminal |
| Standard | EN60335-1 (PD3), EN61558-1, -2, -16, |
| Housing color | Silver |
| Controls | Overload; short-circuit; Overvoltage |
| Output | 12 V DC; 8.5 A; 102 W |
| Dimensions | Length:14.0 cm |
| Width | 10.0 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Weight | 0.31 kg |
| MADRIX Software 5 License entry | |
| DMX channels | Output 6144 |
| Weight | 0.00 kg |
| Operating system | Win 7, Win 8, Win 10, |
| MADRIX NEBULA | |
| Power supply | 5-24V DC |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via USB, type B power supply cord for USB A mains connection (provided) |
| DMX channels | Output 6144 |
| Network connection | Protocol:Art-Net 3 via |
| Cooling | Passive convection cooling |
| USB port | USB 2.0, type B |
| Dimensions | Width:7 cm |
| Depth | 9.2 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Weight | 0.27 kg |
| MADRIX KEY | |
| Power connection | Mains input via USB A (M) connectable version |
| USB port | Type A |
| PC connect | Via USB |
| Weight | 0.07 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!