Leírás
PAR-30 housing with E27 socket (with plug + cable)
EUROLITE PAR-30 Spot black
- 4 clip-to-hold clamps with spring locks for comfortable opening of the color filter frame
- Strong clamps with extension springs for safe hold and for quick opening of the rear housing cover
- Blackened tube for precise light output
- Suitable for different spot angles
- Small lighting-systems can also be realized with a small budget
- Control via plug and play
- With mounting bracket
- For PAR 30
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; Trade fair and shop fitting; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
OMNILUX LED PAR-30 RGB/WW/CW WiFi
Smart Wi-Fi bulb RGB+CCT, controlled via app, Alexa & Google Home
- Multicolor LED bulb with Wi-Fi technology for a smart home
- Works without a bridge or hub--simply connect to a 2.4 GHz Wi-Fi network and you're ready to go!
- Dimmable
- Dimmer electronic; color fade adjustable; color change adjustable; color blend stepless; color selection; program speed adjustable; program selection
- Control via Wi-Fi; Smart Life app; Amazon Alexa; Google Assistant; IFTTT
- 2.4 GHz license-free worldwide
- Variable color temperature 2700 K - 6500 K
- Good color rendering index (CRI)
Scope of delivery
1 x EUROLITE PAR-30 Spot black
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
1 x OMNILUX LED PAR-30 RGB/WW/CW WiFi
- 1 x illuminant
- 1 x declaration of conformity
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 0.66 kg |
| EUROLITE PAR-30 Spot black | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 100 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Suitable lamp | Max. 230 V/100 W E27 |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05SS-F |
| Cable length | Approx. 0.4 m |
| Base | E27 |
| Lamp type | Selectable |
| Color generation | Via color filter frame |
| Control | Plug and play |
| Construction | PAR-30 |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum |
| Slot for spot length | 12.8 cm x 12.8 cm |
| Dimensions | Length:23.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 21 cm |
| Weight | 0.53 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø10mm |
| Material | Aluminum, 3 mm |
| Color | Black, matte |
| Filter frame | |
| Shape | Octagonal |
| Material | Aluminum, 0.5 mm |
| Color | Black, matte |
| Dimensions | Length:12.6 cm |
| Width | 12.6 cm |
| Diameter | Ø 9.4 cm |
| Weight | 0.022 kg |
| OMNILUX LED PAR-30 RGB/WW/CW WiFi | |
| IP classification | IP20 |
| Operating voltage | 230 |
| Nominal wattage | 9 W |
| Base | E27 |
| Wi-Fi | Standard:IEEE 802.11 b/g/n |
| Lamp type | LED lamp; reflector lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Beam angle | 180° |
| Control | Wi-Fi; Smart Life app; Amazon Alexa; Google Assistant; IFTTT |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Color of light | Switching colors |
| Color temperature | 2700K - 6500K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 84 Ra |
| Lead time | 2 s |
| Construction | Bulb |
| Burning position | S180 (universal) |
| Luminous flux | 900 lm |
| Dimensions (LxD) | 130x95 mm |
| Housing color | Semi-transparent |
| Weight | 0.13 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1023862 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!