Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Mirror ball incl. stand mount with motor, Stage Stand and cover
EUROLITE Mirror Ball 30cm
Safety mirror ball with second eyelet
- Mirror ball with a stable plastic core
- High stability due to integrated axle
- Exact alignment
- Genuine glass mirror facets 10 x 10 mm
- Additional safety eyelet for safety chain
- For application areas such as: Party room; clubs/dancing school
EUROLITE 2x Stage Stand variable incl. Cover and Bag, white
Set with 2 stands for speakers and light effects, height 100-175 cm
- Translucent stretch fabric - can be backlit with any lighting effect
- Pin (Ø 35 mm) for mounting speakers
- Fast assembly without any tools
- Stand weight 12.9 kg each
- Washable (needs to be treated with flame retardant spray afterwards)
- Adjustable height
- Available in various colors
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; wedding/gala/events
EUROLITE Spare Cover for Stage Stand Set (variable) black
Textile cover
- B1 low flammability
EUROLITE Stand Mount with Motor for Mirror balls up to 30cm bk
Curved stand mount with motor for mirror balls up to 30 cm
- Adapter (Ø 35 mm) for mounting on stands, podiums DJ booths
- Smooth-running motor (1 RPM)
- Fast assembly without any tools
- Solid metal version
- Suitable for a mirror ball with a diameter of up to 30 cm
- Available in various colors
- For application areas such as: Party room; wedding/gala/events
Scope of delivery
1 x EUROLITE Mirror Ball 30cm
- 1 x user manual
- 1 x mirror ball
1 x EUROLITE 2x Stage Stand variable incl. Cover and Bag, white
- 2 x bag
- 1 x stand
- 2 x plate
1 x EUROLITE Spare Cover for Stage Stand Set (variable) black
- 1 x textile cover
1 x EUROLITE Stand Mount with Motor for Mirror balls up to 30cm bk
- 1 x holder
- 1 x adapter
- 1 x mounting material
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 29.51 kg |
| EUROLITE Mirror Ball 30cm | |
| Standing/fixation | Eyelet |
| Color | Silver |
| Dimensions | Diameter:Ø 30 cm |
| Weight | 1.45 kg |
| EUROLITE 2x Stage Stand variable incl. Cover and Bag, white | |
| Maximum load | 20 kg |
| Height | Maximum:175 cm |
| Minimum | 100 cm |
| Adjustable in 4 steps | |
| Dimensions | Width:50 cm |
| Depth | 50 cm |
| Weight | 28.00 kg |
| EUROLITE Spare Cover for Stage Stand Set (variable) black | |
| Material | Textile |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:175 cm |
| Width | 25 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 0.29 kg |
| EUROLITE Stand Mount with Motor for Mirror balls up to 30cm bk | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 5 W |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Speed | 1 RPM , 360 ° forward/backward |
| Maximum load | 3 kg |
| Max. mirror ball diameter | 30 cm (EUROLITE) |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Ø 35mm |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:29 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 55 cm |
| Weight | 1.36 kg |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 3 m |
| Color | Black |
| Adapter | |
| Material | Aluminum casting, 4 mm |
| Color | Black, matte |
| Inside diameter | Ø 3.6 cm |
| Dimensions | Width:4.7 cm |
| Height | 5 cm |
| Diameter | Ø 4.3 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!