Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Follow spot with 300 W warm white LED including follow stand
EUROLITE LED SL-400 DMX Search Light
Follow spot with warm white 300 W LED for medium distances, zoom, CRI >80
- Manual control via control panel with buttons and faders
- 1 LED 300 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Focus manual; iris stepless
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Color wheel with 5 dichroic filters plus open
half colors selectable - The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; DMX
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- Direct color temperature selection for 4 preset values
- Good color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for a range of use from 25 to 50 meters
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; rental
- Application possibility: Suspended; on stand
EUROLITE STV-250 Follow Spot Stand, black
PRO follow stand for mobile lighting systems
- Heavy-duty stainless steel version for extra stability and safety
- Tripod legs made of stainless steel
- Tripod legs with optional slant for uneven surfaces
- Easy handling
- Safety ring for height adjustment
- Extra-big, rubberized star knob screw
- Adjustable height
- With Multi-angle ball head bracket with stainless steel rod
Scope of delivery
1 x EUROLITE LED SL-400 DMX Search Light
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x XLR cable
- 1 x mounting bracket
- 1 x hex key
1 x EUROLITE STV-250 Follow Spot Stand, black
- 1 x stand
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 20.80 kg |
| EUROLITE LED SL-400 DMX Search Light | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 440 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 300 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Flash rate | 0.8 - 16 Hz |
| Equipment | Focus manual; iris stepless |
| Color generation | Color wheel with 5 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable | |
| DMX channels | 6 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; DMX |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 26600 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 7 - 13° |
| Beam angle (1/10 peak) | 3 - 17° |
| Color temperature | 3500K |
| Color rendering index (CRI) | 80 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Range of use | 25m - 50m |
| Dimensions | Length:77 cm |
| Width | 27 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 12.35 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE STV-250 Follow Spot Stand, black | |
| Maximum carrying capacity | 50 kg |
| Height | Maximum:170 cm |
| Minimum | 95 cm |
| Attachment system | M10 thread |
| Multi-angle ball head bracket with stainless steel rod | |
| Type (general stands) | Light stand/manual |
| Material | Aluminum; stainless steel |
| Color | Black |
| Base area | Ø 1.12 cm |
| Transport dimensions | 13 cm x 14 cm x 105 cm |
| Weight | 8.45 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!