Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact spotlight with 20 W COB LED, manual zoom, color rendering index (CRI) >95
EUROLITE LED PFR-50 WW Fresnel Spot
- With fresnel lens
- 1 LED 20 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX (optional); master/slave function (optional)
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- For application areas such as: Stage; decoration; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; theater; video and photography
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
EUROLITE DMX-Interface for LED PFE-50
Control unit with DMX interface for EUROLITE LED PFE-50 3000 K Profile Spot
- Adds full DMX functionality to the spotlight
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Control via DMX; master/slave function
- 4 digit 7-segment LED display
Scope of delivery
1 x EUROLITE LED PFR-50 WW Fresnel Spot
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x barndoor
- 1 x plug (male)
- 1 x user manual
1 x EUROLITE DMX-Interface for LED PFE-50
- 1 x device
- 1 x USB cable
- 4 x screw
Paraméterek
| Weight | 2.06 kg |
| EUROLITE LED PFR-50 WW Fresnel Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 48 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via 3-pin screw plug connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 3-pin screw plug connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 20 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX (optional); master/slave function (optional) |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 11 - 30° |
| Beam angle (1/10 peak) | 21 - 40° |
| Color temperature | 3100K |
| Color rendering index (CRI) | 96 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow warm white (WW) 1m:20302 lx, 3m:2529 lx, 6m:667 lx |
| Wide warm white (WW) 1m | 5751 lx, 3m:748 lx, 6m:207 lx |
| Housing color | Black |
| Material | Plastic; aluminum |
| Slot for spot length | Ø 11 cm |
| Dimensions | Length:30.5 cm |
| Width | 16.0 cm |
| Height | 22.0 cm |
| Weight | 1.94 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm; 2 x Ø8mm; 4 x Ø4mm |
| Material | Aluminum, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.4 m |
| Barndoor | |
| Material | Metal, 1 mm |
| Ring diameter | Outside:99 mm |
| Inside | 90 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE DMX-Interface for LED PFE-50 | |
| IP classification | IP20 |
| DMX channels | 2 |
| Control | DMX; master/slave function |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:7.1 cm |
| Depth | 3.7 cm |
| Height | 6.4 cm |
| Weight | 0.12 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!