Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DJ stand with 3 spotlights and speaker stands including white tripod covers
EUROLITE AKKU Flat Light 3 bk
Flat spotlight with 3 x 8 W RGBW LED, QuickDMX transceiver and bracket
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Elegant housing for indoor use
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 16h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 3 powerful LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Dimmer electronic; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- Direct color selection for 30 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; QuickDMX; IR remote control; sound to light via microphone
- Preprogrammed in Light´J; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 12°
- With mounting bracket
- OLED display
- Various versions available
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Small rental; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; Meditation & Relaxation
- Application possibility: Standing
- Silent operation
Package contents
- 1 x spotlight, 1 x user manual, 1 x external mains adapter, 1 x remote control, 1 x battery, 1 x declaration of conformity
EUROLITE AKKU Bar-6 Glow QCL Flex QuickDMX
Tiltable battery-powered LED bar and mood light with 4in1 LEDs and QuickDMX
- 100° tiltable bar with 6 high-power 8 W RGBW LEDs (4in1) and removable frost filter
- Mood light with milky front screen provides a pleasantly soft light with 30 SMD RGBW LEDs (4in1)
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 13h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 30 powerful LEDs 0,25 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- 6 powerful LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 30 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function
- Preprogrammed in LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- Multicolor LCD display
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Wedding/gala/events; mobile use; mobile djs / entertainer; small rental
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
knurled screw
- M6 thread
Package contents
- 1 x device, 1 x power cord, 1 x frost filter, 1 x remote control, 1 x battery, 1 x omega bracket, 4 x knurled screw, 4 x washer, 1 x user manual, 1 x declaration of conformity
OMNITRONIC Speaker Stand MOVE MK2 set
2 speaker stands, extendible up to 183 cm, maximum load 30 kg + carrying bag
- Height adjustable, with locking pin
- Tube diameter: Ø 35 mm
- Adjustable height
Package contents
- 1 x bag
EUROPALMS Tripod Cover white two sided
Cover for lighting stands
- Best suited for reproducing light projections
- Extremely stretchable cloth
- Easy installation
Package contents
- 1 x textile cover
OMNITRONIC Mobile DJ Stand w. Cover
Portable DJ table with screen for mobile applications
- Collapsible panels for easy storage and transport
- Ideal to conceal DJ equipment and cable clutter
- Translucent stretch fabric - can be backlit with any lighting effect
- 2 shelfs with black felt cover for DJ equipment
- Fast assembly without any tools
- Solid, steel tube construction with hinges
- Removable cloth for convenient cleaning
- Washable (needs to be treated with flame retardant spray afterwards)
- B1 low flammability
- For application areas such as: Mobile djs / entertainer
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Package contents
- 1 x stand, 1 x textile cover, 1 x bag
Manuals
ManualsParaméterek
| Weight | 30,78 kg |
| EUROLITE AKKU Flat Light 3 bk | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12,6V DC 2500 mA | |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with Euro plug (provided) | |
| Battery pack type | 2 x lithium ion 11,1 V, 2600 mAh, 28,86 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 16h depending on program used |
| Recharging time 4h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 10 |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; QuickDMX; IR remote control; sound to light via microphone |
| Preprogrammed in | Light´J; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2,4 GHz |
| Beam angle | 12° |
| Beam angle (1/2 peak) | 12° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | OLED display |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Width:16,8 cm |
| Depth | 13,8 cm |
| Height | 6,2 cm |
| Weight | 1,62 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE AKKU Bar-6 Glow QCL Flex QuickDMX | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) | |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 11,1 V, 10400 mAh, 115,44 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 13h depending on program used |
| Recharging time 4h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 30 x 0,25 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| 6 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) | |
| DMX channels | 3; 7; 8; 9; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function |
| Preprogrammed in | LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2,4 GHz |
| Beam angle | 15° |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Material | Plastic; metal |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Length:41,1 cm |
| Depth | 9,5 cm |
| Height | 10,5 cm |
| Weight | 2,80 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1,0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1,2 m |
| Frost filter | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø4mm |
| Material | Plastic, 2 mm |
| Color | Semi-transparent |
| Dimensions | Length:33,5 cm |
| Width | 3,9 cm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Omega bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm; 2 x Ø6mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:11,7 cm |
| Width | 2,5 cm |
| Height | 2,7 cm |
| Weight | 0,048 kg |
| Knurled screw | |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Thread | M6 thread x 11 mm |
| Washer | |
| Diameter mounting holes | Ø10mm |
| Material | Metal, 0,5 mm |
| Dimensions | Diameter:Ø 1,2 cm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| OMNITRONIC Speaker Stand MOVE MK2 set | |
| Maximum carrying capacity | 30 kg |
| Tube diameter sector | 35 |
| Height | Maximum:183 cm |
| Minimum | 100 cm |
| Attachment system | Ø 35mm |
| Type (general stands) | Speaker stand/manual |
| Material | Steel; steel |
| Color | Black |
| Weight | 5,10 kg |
| EUROPALMS Tripod Cover white two sided | |
| Setup | Easy installation |
| Type (general stands) | Accessory |
| Color | White |
| Weight | 0,22 kg |
| OMNITRONIC Mobile DJ Stand w. Cover | |
| Maximum carrying capacity | 50 kg |
| Transport dimensions | 125 cm x 75 cm x 15 cm |
| Table console | 140 cm x 70 cm x 15 cm |
| Dimensions | Width:147 cm |
| Depth | 74 cm |
| Height | 120 cm |
| Weight | 19,20 kg |
| Stand | |
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Textile cover | |
| Material | Textile |
| Color | White |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!