Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof (IP65) spotlight with 12 x 8 W LED and 4in1 QCL RGBW color mixing
EUROLITE LED IP PAR 12x8W QCL Spot
- 12 LEDs 8 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Direct color selection for 25 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; IR remote control; stand-alone
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- With double bracket
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 8x LED IP PAR 12x8W QCL/12x9 SQL Spot with wheels
Trunk case with castors, PRO version
- High-quality workmanship with birch multiplex 9 mm,
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
8 x EUROLITE LED IP PAR 12x8W QCL Spot
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
1 x ROADINGER Flightcase 8x LED IP PAR 12x8W QCL/12x9 SQL Spot with wheels
- 1 x case
Paraméterek
| Weight | 70.00 kg |
| EUROLITE LED IP PAR 12x8W QCL Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Fuse | T 5 A fuse fix on board |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 8 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 24 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 5; 6; 10 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; IR remote control; stand-alone |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 5900 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | LCD display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:28.5 cm |
| Depth | 15.3 cm |
| Height | 31.35 cm |
| Weight | 5.20 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all); Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm |
| Material | Metal, 2.5 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 8x LED IP PAR 12x8W QCL/12x9 SQL Spot with wheels | |
| Maximum load | 100 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 9 mm |
| Accessory compartment | 11.5 cm x 63 cm x 39.5 cm |
| Device compartment | 19.5 cm x 30 cm x 39 cm |
| Dimensions | Width:100 cm |
| Depth | 67 cm |
| Height | 57.5 cm |
| Weight | 28.40 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!