Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED color tube with floor stand and IR remote control
EUROLITE LED Neon Stick 134cm RGB
- Extraordinary lighting for an enchanting atmosphere
- The milky PVC housing provides for a lovely appearance as well as for atmospheric illumination
- 72 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Color change adjustable; color fade adjustable; program speed adjustable; Dimmer electronic
- Direct color selection for 16 preset colors
- Control via IR remote control
- With a beam angle of 180°
- For application areas such as: Wedding/gala/events; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; wall mounting
EUROLITE SB-160 Soft Bag
Universal softbag
- Ideal for 6 x LED Neon Stick 134cm RGB and accessories
- With dividers
- With 2 accessory compartment
- High-quality workmanship with textile , black
- Interior with foam padding
- 3 carrying straps
Scope of delivery
6 x EUROLITE LED Neon Stick 134cm RGB
- 1 x light effect
- 1 x external mains adapter
- 1 x remote control
- 1 x stand
- 4 x foot
- 2 x fixation clip
- 6 x screw
- 2 x mounting material
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 3.75 kg |
| EUROLITE LED Neon Stick 134cm RGB | |
| Power supply | 12V DC |
| Power consumption | Max. 12 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) power supply cord with AC adapter (provided) |
| Cable length | Approx. 0.25 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 72 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Control | IR remote control |
| Beam angle (1/2 peak) | 180° |
| Luminous flux | 219 lm |
| Housing color | Semi-transparent |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:134 cm |
| Diameter | Ø 3.1 cm |
| Weight | 0.44 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| EPREL-Nr | 963514 |
| External mains adapter | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Pin configuration | Inside + / outside - |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Cable length | Approx. 1.7 m |
| Output | 12 V DC; 1 A; 12 W |
| Color | Black |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Stand | |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Foot | |
| Material | Plastic hard |
| Color | Black |
| Fixation clip | |
| Material | Plastic |
| Color | Semi-transparent |
| EUROLITE SB-160 Soft Bag | |
| Carrying strap | 3 pc/pcs |
| Material | Textile |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:163 cm |
| Depth | 23 cm |
| Height | 14 cm |
| Weight | 1.12 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!