Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery operated LED color tube with IR remote control
EUROLITE AKKU LED Party Tube IR
- Extraordinary lighting for an enchanting atmosphere
- The milky PVC housing provides for a lovely appearance as well as for atmospheric illumination
- Incl. 3 easy-to-connect parts as stand for upright mounting and clips for wall or ceiling mounting
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 8h
- 32 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB
- Program speed adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 10 integrated show programs
- Direct color selection for 12 preset colors
- Control via on/off switch on device; IR remote control
- With a beam angle of 300°
- For application areas such as: Decoration; party room; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; wall mounting
EUROLITE Charger 6x AKKU LED Party Tube IR
Power supply for simultaneous charging of 6 x AKKU LED Party Tube IR
EUROLITE Soft Bag for 6x LED Party Tube IR
Nylon transport bag
- Made of easy-care nylon
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
6 x EUROLITE AKKU LED Party Tube IR
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x fixation clip
- 3 x stand
1 x EUROLITE Charger 6x AKKU LED Party Tube IR
- 1 x charger
- 1 x power cord
Paraméterek
| Weight | 4.72 kg |
| EUROLITE AKKU LED Party Tube IR | |
| Power supply | 12.6V DC |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) power supply cord with AC adapter (provided) |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 11.1 V, 2500 mAh, 27.7 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 8h |
| Recharging time 4h | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 32 x SMD 5050 3in1 TCL RGB |
| Flash rate | 0 - 30 Hz |
| Control | On/off switch on device; IR remote control |
| Beam angle (1/2 peak) | 300° multicolor |
| Housing color | White; semi-transparent |
| Dimensions | Width:20 cm |
| Height | 100 cm |
| Diameter | Ø 5 cm |
| Weight | 0.56 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| EUROLITE Charger 6x AKKU LED Party Tube IR | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12.6V DC 6000 mA | |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via C8 (M) "figure 8" mounting version power supply cord with Euro plug |
| Power output | 6 x coaxial power connector (M) |
| Weight | 0.47 kg |
| EUROLITE Soft Bag for 6x LED Party Tube IR | |
| Maximum load | 25 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Color | Black |
| Device compartment | 100 cm x 22 cm x 13 cm |
| Dimensions | Length:118 cm |
| Width | 27 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 0.90 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!