Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fanless PC spot with 17 W white light LED, color rendering index (CRI) >90
EUROLITE LED THA-20PC TRC Theater Spot bk
- New LED technology that simulates the color temperature curve of a halogen lamp when dimming
- Two additional frost filters provide a soft, homogeneous light
- 1 LED 17 W COB (chip-on-board) Dim to warm (homogenous color mix)
- Dimmer electronic
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone
- Flicker-free
- With a beam angle of 17°
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Rubber feet
- For application areas such as: Decoration; Trade fair and shop fitting; wedding/gala/events; video and photography; advertisement/Shop window; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 4x THA-20PC
- 6.5 mm,
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED THA-20PC TRC Theater Spot bk
- 1 x spotlight
- 1 x barndoor
- 1 x filter frame
- 2 x frost filter
- 1 x ring
- 2 x lamp clamping ring
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 17.02 kg |
| EUROLITE LED THA-20PC TRC Theater Spot bk | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 22 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 17 W COB (chip-on-board) Dim to warm (homogenous color mix) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 17° |
| Frost filter 19° | |
| Frost filter 26° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 36° |
| Frost filter 40° | |
| Frost filter 53° | |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 92 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Warm white (WW) 3m:727 lx, 6m:188 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Aluminum casting |
| Slot for spot length | 10 cm x 10 cm |
| Dimensions | Length:21.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Depth | 21 cm |
| Weight | 2.23 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Barndoor | |
| Material | Aluminum, 1 mm; metal |
| Ring diameter | Outside:99 mm |
| Inside | 80 mm |
| Filter frame | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø4mm |
| Material | Aluminum, 0.8 mm |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:9.9 cm |
| Height | 9.9 cm |
| Diameter | Ø 8 cm |
| Frost filter | |
| Material | Plastic |
| Color | Semi-transparent |
| Dimensions | Width:0.2 cm |
| Diameter | Ø 8 cm |
| Ring | |
| Material | Aluminum, 1 mm |
| Color | Gold |
| Dimensions | Depth:1.3 cm |
| Diameter | Ø 8.2 cm |
| Lamp clamping ring | |
| Material | Metal, 2 mm |
| Color | Black |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x THA-20PC | |
| Maximum load | 50 kg |
| Use of brands | Branded hardware |
| Device compartment | 16 cm x 19 cm x 13.5 cm |
| Inside dimensions | 42.5 cm x 43 cm x 18 cm |
| Accessory compartment | 10.5 cm x 43 cm x 18 cm |
| Material thickness | 6.5 mm |
| Dimensions | Width:51 cm |
| Depth | 46 cm |
| Height | 27 cm |
| Weight | 8.10 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!