Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
3in1 LED effect light with RGB color mixing
EUROLITE LED Strobe SMD PRO 864 DMX RGB
- 864 LEDs 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
18 segments controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; running light with two adjustable colors
- Strobe effect; wash effect; Blinder effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With mounting bracket
- Monochrome LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended
ROADINGER Flightcase 4x LED Strobe SMD PRO
Trunk case with castors
- High-quality workmanship with plywood crosswise gluid 9 mm, black
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 3 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes Ø 100 mm
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED Strobe SMD PRO 864 DMX RGB
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 41.71 kg |
| EUROLITE LED Strobe SMD PRO 864 DMX RGB | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 175 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 864 x 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| DMX channels | 5; 13; 54 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Dimensions | Width:46.0 cm |
| Depth | 13.5 cm |
| Height | 22.5 cm |
| Weight | 4.51 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x LED Strobe SMD PRO | |
| Maximum load | 100 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 3 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes Ø 100 mm |
| Material | Plywood crosswise gluid, 9 mm, laminated |
| Color | Black |
| Device compartment | 14 cm x 46.5 cm x 22 cm |
| Accessory compartment | 11 cm x 48 cm x 22 cm |
| Dimensions | Width:85 cm |
| Depth | 53 cm |
| Height | 49 cm |
| Weight | 23.67 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!