Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x LED spotlight, 2x DMX lighting effect with beams including DMX lighting desk
EUROLITE LED SLS-7 HCL Floor
Flat LED spotlight with RGBWA+UV color mixing, incl. IR remote control
- Slim design for space-saving applications
- Enjoy perfect solid and pastel colors plus ultra violet thanks to 6-color mixing
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- 7 powerful LEDs 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect; UV effect
- 2 integrated show programs
- Direct color selection for 19 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; IR remote control
- Preprogrammed in Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 17°
- With double bracket
- Monochrome 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Available in various colors
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
EUROLITE LED FE-700 Flower Effect
DMX lighting effect with beams in the colors R, G, B, W, A and P, incl. IR remote control
- Precision lenses fill the room with countless rotating beams
- 6 powerful LEDs 3 W high-power R/G/B/W/A/P
- Rotation speed stepless
- Multi beam effect; flower effect; strobe effect
- 3 integrated show programs
- Direct color selection for 25 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function
- Preprogrammed in Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; Colorchief
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
EUROLITE DMX LED Color Chief Controller
DMX lighting desk with innovative control concept for LED spotlights
- Easy control of LED spotlights with up to 6 colors, light bars as well as simple lighting effects
- For 8 devices or device groups, each with up to 4 segments
- Quick and easy programming
- Additional fixtures can be configured manually
- 8 color effects directly selectable
- 3 additional channels available per fixture (e.g. for rotations)
- Color wheel selection and simulation
- 24 memory spaces for scenes and chases
- Several chases and scenes can be run simultaneously
- USB port for storing program data
- Sound control via audio signal or TAP button
- Master dimming, fade time and run time easily adjustable
- Can transmit up to 240 DMX channels
- (19") 48.3 cm rack installation 3 U
- Programmable 24 scenes/chases distributed over 1 page/s
- Control via DMX; sound to light via RCA (F) mounting version; sound to light via microphone
- Firmware can be updated
- Desktop console housing
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; Trade fair and shop fitting; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED SLS-7 HCL Floor
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x user manual
2 x EUROLITE LED FE-700 Flower Effect
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
1 x EUROLITE DMX LED Color Chief Controller
- 1 x controller
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
Paraméterek
| Weight | 14.97 kg |
| EUROLITE LED SLS-7 HCL Floor | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 0.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 7 x 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 3; 4; 6; 10 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; IR remote control |
| Preprogrammed in | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle | 17° |
| Beam angle (1/2 peak) | 17° |
| Beam angle (1/10 peak) | 39° |
| Wavelength | Ultra violet (UV) 400 nm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | Monochrome 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene; metal |
| Dimensions | Width:22 cm |
| Depth | 11 cm |
| Height | 21 cm |
| Weight | 1.38 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 5 x Ø11mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Color | Black |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| EUROLITE LED FE-700 Flower Effect | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 24 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 3 W high-power R/G/B/W/A/P |
| DMX channels | 3; 10 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function |
| Preprogrammed in | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; Colorchief |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:30 cm |
| Depth | 20 cm |
| Height | 31 cm |
| Weight | 3.50 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise); class 2 (slight noise) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 4 x Ø5mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE DMX LED Color Chief Controller | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 9V DC 800 mA | |
| Power consumption | 7.2 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Programs | Programmable 24 scenes/chases distributed over 1 page/s |
| DMX channels | Output 240 |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; sound to light via RCA (F) mounting version; sound to light via microphone |
| Housing color | Black |
| Available storage media | USB devices (FAT 32) |
| USB port | Type A |
| Color | Black |
| PC connect | , firmware can be updated |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 3 U |
| Desktop console housing | |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 13.35 cm |
| Height | 8.5 cm |
| Weight | 2.25 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!