Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x flat spotlight with 5 x 3 W 3in1 LED including practical flightcase
EUROLITE LED SLS-603 TCL + UV Floor
Flat spotlight with 5 x 3 W 3in1 LED (RGB) and one 3 W UV LED, incl. IR remote control
- Slim design for space-saving applications
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- 6 LEDs 3 W high-power 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- UV effect; strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; Colorchief
- With a beam angle of 11°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
ROADINGER Flightcase EC-SL4M 4x SLS size M
Trunk case
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with felt cover
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- Hinged, chromium plated case handle
- 2 chrome tip-over locks
- 1 high-quality butterfly lock
- Rubber feet
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED SLS-603 TCL + UV Floor
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 14.04 kg |
| EUROLITE LED SLS-603 TCL + UV Floor | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 3 W high-power 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix) |
| DMX channels | 4; 8 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; Colorchief |
| Beam angle (1/2 peak) | 11° |
| Beam angle (1/10 peak) | 28° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Plastic; metal; ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Dimensions | Width:23 cm |
| Depth | 11 cm |
| Height | 23 cm |
| Weight | 1.41 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.1 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 5 x Ø11mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Color | Black |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase EC-SL4M 4x SLS size M | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 1 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:1 pc/pcs |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated; black, laminated |
| Compartment dimensions | 11.5 cm x 24.5 cm x 34 cm |
| Inside dimensions | 49 cm x 25 cm x 39 cm |
| Dimensions | Width:52.5 cm |
| Depth | 28.5 cm |
| Height | 44.5 cm |
| Weight | 8.40 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!