Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX-controlled surface light with 576 dual white LEDs, QuickDMX port, diffuser and barn doors
EUROLITE LED PLL-576 CW/WW Panel
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 4 barn doors to avoid blinding the audience and for protection during transport
- 288 LEDs 0.5 W SMD 5730 cold white (CW)
- 288 LEDs 0.5 W SMD 5730 warm white (WW)
- Dimmer electronic
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via DMX; master/slave function; stand-alone; quick select potentiometer for brightness and color temperature; CRMX by LumenRadio via USB (optional); QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- Variable color temperature 3000 K - 6000 K
- Direct color temperature selection for 69 preset values
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; standing; on stand
ROADINGER Flightcase 4x PLL-576 CW/WW with wheels
Trunk case with castors, PRO version
- With 4 device compartments
- With 1 accessory compartment
- High-quality workmanship with birch multiplex 6.5 mm, black
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- Branded hardware
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PLL-576 CW/WW Panel
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x frost filter
- 4 x knurled screw
Paraméterek
| Weight | 45.20 kg |
| EUROLITE LED PLL-576 CW/WW Panel | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 160 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 3.15 A fuse fix in power supply |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 288 x 0.5 W SMD 5730 cold white (CW) |
| 288 x 0.5 W SMD 5730 warm white (WW) | |
| DMX channels | 2-1; 2-2; 3-1; 3-2; 4 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | DMX; master/slave function; stand-alone; quick select potentiometer for brightness and color temperature; CRMX by LumenRadio via USB (optional); QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Color temperature | 3000K - 6000K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 93 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 1m:3752 lx, 3m:453 lx, 6m:134 lx |
| Warm white (WW) 1m | 3664 lx, 3m:445 lx, 6m:132 lx |
| All 1m | 5667 lx, 3m:690 lx, 6m:204 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Length:44 cm |
| Width | 19.8 cm |
| Height | 22.3 cm |
| Weight | 6.00 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x PLL-576 CW/WW with wheels | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 6.5 mm, laminated |
| Color | Black |
| Device compartment | 22.5 cm x 47 cm x 25 cm |
| Inside dimensions | 100 cm x 47 cm x 25 cm |
| Accessory compartment | 7 cm x 47 cm x 25 cm |
| Dimensions | Width:1.045 cm |
| Depth | 51.5 cm |
| Height | 29.5 cm |
| Weight | 18.90 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!