Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX-controlled surface light with 480 4in1 RGBW LEDs
EUROLITE LED PLL-480 QCL Panel
- Frost filter provides a soft, homogeneous light
- 4 barn doors to avoid blinding the audience and for protection during transport
- Slim, rugged metal housing
- Stand or truss installation
- 480 LEDs SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; pulse-width modulation variable
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; stand-alone; master/slave function
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- With mounting bracket
- LCD display
- Rugged carrying handle
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 4x LED PLL-480 with wheels
- 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- Branded hardware
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PLL-480 QCL Panel
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x plug (male)
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 72.20 kg |
| EUROLITE LED PLL-480 QCL Panel | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 205 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 6.3 A fuse fix in power supply |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 480 x SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 19 Hz |
| DMX channels | 6; 4 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; stand-alone; master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Illuminance in Lux (lx) | Red (R) 1m:438 lx, 3m:61 lx, 6m:18 lx |
| Green (G) 1m | 633 lx, 3m:88 lx, 6m:25 lx |
| Blue (B) 1m | 209 lx, 3m:29 lx, 6m:8 lx |
| Cold white (CW) 1m | 2130 lx, 3m:296 lx, 6m:87 lx |
| All 1m | 2696 lx, 3m:380 lx, 6m:112 lx |
| Lamp life | 50000 h |
| Luminous flux | 17103 lm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | Metal; aluminum casting |
| Dimensions | Width:64 cm |
| Depth | 13 cm |
| Height | 33.5 cm |
| Weight | 12.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1243720 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø12mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Barndoor | |
| Material | Metal, 1.5 mm |
| ROADINGER Flightcase 4x LED PLL-480 with wheels | |
| Maximum load | 100 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Use of brands | Branded hardware |
| Color | Dark brown, laminated |
| Inside dimensions | 70 cm x 66 cm x 35 cm |
| Accessory compartment | 8 cm x 66 cm x 35 cm |
| Device compartment | 14 cm x 65.5 cm x 35 cm |
| Material thickness | 7 mm |
| Dimensions | Length:74 cm |
| Width | 71 cm |
| Height | 52.5 cm |
| Weight | 21.80 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!