Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact spotlight with 12 x 5 W 4in1 QCL RGB/WW LED and DMX control
- 12 LEDs 5 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change programs; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 10 integrated show programs
- Direct color selection for 20 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; IR remote control; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; LED PC-Control 512
- Flicker-free
- The article is delivered with practical transport bag
- With a beam angle of 12°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- 4 pieces per set
- For application areas such as: Decoration; party room; mobile djs / entertainer
- Silent operation
Scope of delivery
- 4 x device
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x bag
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 17 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Device fuse | T 1 A fuse fix in power supply |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 5 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 16 Hz |
| DMX channels | 4; 6; 8 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; IR remote control; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; LED PC-Control 512 |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 12° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:9 cm |
| Width | 15.5 cm |
| Height | 19 cm |
| Diameter | Ø 12.5 cm |
| Weight | 2.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø6mm; 1 x Ø13mm |
| Material | Metal, 1.5 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!